ליאור מרדכי-תקשור 
ייעוץ טלפוני, קואצ'ינג ותקשור.
שיעורים ברוחניות והעצמה אישית.
רייקי, תקשור, הילינג, נומרולוגיה וחוגי בית.

על גברים נשים ומה שבינהם


מאז שחר ההיסטוריה האנושית, קיים פער אדיר בין נשים לגברים. עוד בהיותו האדם הקדמון, חשב הגבר על שני דברים: צייד ומין.
האישה הייתה עבורו הסיום המוצלח והמובן מאליו ליום ארוך ומתיש, משהו זמין ונוח שלא צריך להשקיע בו מאמץ רב - היא שלו!
היום, במאה ה-21, מה השתנה?
 
מיליארדי מלים נאמרו, מיליוני מלים נכתבו ואלפי המלצות, ספרים ומאמרים נקראו, הושמעו ודוברו.
לא המצאתי את הגלגל ובטח לא גיליתי את הירח, אך לצערי, עולם כמנהגו נוהג ואין חדש תחת השמש.
בכתבה זו, אולי לא אחדש הרבה, אך אכתוב מתוך ניסיוני האישי של שמונה עשרה שנות עבודה עם לקוחות, כשתשעים אחוז מהם נשים. בכתבה זו תוכלו לקרוא על מחשבות ורצונות של נשים רבות.
 
 
סיפור
הגיע אלי זוג לקוחות הנשואים עשרים שנה עם ילדים בוגרים, מצב כלכלי טוב ומעלה, אך חשו שיש להם עיכובים רבים וחששו מעין הרע  וביקשו טיהור.
בעבודתי אני רואה גורל אנשים והתחלתי לתשאל אותם, דרך תקשור, על מצבם בזוגיות. מיד "קפצו" שניהם ואמרו שהם מאד מאושרים, נוסעים הרבה לחו"ל, קונים בגדים, מוצרי חשמל חדישים, רכב חדש וכל מה שכסף יכול לקנות.
האישה, כבת ארבעים ונראית מאד צעירה לגילה, מטופחת ומושקעת.
הבעל, כבן ארבעים וחמש, מקריח, בעל משקל רב, לבוש בבגדים מאד מיושנים ולא מודרניים.
שאלתי את האישה, האם יש לה רישיון נהיגה והיא ענתה לי כי בעלה אינו מרשה לה. שאלתי אותה האם היא יוצאת עם חברותיה לבתי קפה, ושוב נעניתי כי בעלה אינו מרשה.
שאלתי את הבעל מהן שעות העבודה שלו, והוא ענה שכמעט כל יום ואפילו בשבתות ובחגים הוא מביא את העבודה הביתה.
"אז איפה האושר?" שאלתי. ושוב ענו שניהם כי הוא ישנו.
 
כאשר נשארתי עם האישה לבד, היא החלה לבכות ולספר לי שבעלה לא מרשה לה לצאת לבד מהבית. החברים המשותפים הם רק שלו כי את חברותיה הוא לא אוהב.
מפריע לה מאד מראהו החיצוני, אך מיד אמרה שהוא קונה לה כל מה שהיא רוצה.
האם הכסף קונה את האישה תמיד?  -ממש לא. אך הנטייה של הגברים היא להתגונן במשפט: כל מה שהיא רוצה, היא מקבלת. לא חסר לה כלום בבית.
 
חומר, חומר, חומר. ה"סחבקיות הצבאית / הפלמ"חניקית" נתפסת בעיני הגברים כמתקבלת תמיד, אבל ה"אהלן אחי" וחיבוק הדוב לא עובד אצל הנשים.
 
אז מה נשים חושבות/רוצות?
 רוך, פרגון, אהבה, מילה חמה, יחס חם, שתראה אותה באמת, תקשיב לה בקשב רב, פינוק, תודה, תזכור את יום ההולדת/נישואין, שתשים לב לכל פרט ופרט בלבוש, בשיער, בבית, בגוף שהשתנה או שופר, שתחמיא על האוכל שבישלה, על האירוח שלה, שתלטף, שתחבק ותדבר לפני, אחרי ותוך כדי הסקס ביניכם, שתרשום לה מכתבי/פתקי אהבה קטנים, שתהיה החברה הכי טובה שלה, שתשתף אותה בסודות שלך, במחשבות שלך, ברצונות שלך, שתגלה אמפתיה לבעיות שלה ותצדיק אותה כשרע לה, תעזור לה כשהיא עייפה. טיילו יחד יד ביד, גם כשיום העבודה התיש אותך, תעדכן אותה אם אתה מאחר להגיע. חיבוקים, רבותיי, נשים אוהבות חיבוק ומילה טובה. להגיד "אני אוהב אותך". עבודות הבית כמו ניקיון, כלים, כביסה, בישול – לא נועדו לנשים בלבד.
שים בושם, קרם גוף, תתגלח... היא עושה זאת בשבילך.
מצאו לכם נושאים משותפים: סרט, טלוויזיה, ספר, חוגים, טיולים.
חזר אחריה, למד לקבל את החברות שלה.
סוד קטן – נשים לפעמים חולות וזה הזמן להיות הכי מתחשב, מבין, תומך.
מותר לך להגיד שהתגעגעת אליה, תגיד לה "תודה". שמרו לעצמכם זמן איכות גם ללא הילדים וזכור תמיד כי הדברים הקטנים ביותר הנובעים מתוך תשומת לב זוכים להערכה הגדולה ביותר.
נסה לא להזניח את עצמך- מראה חיצוני חשוב לה. לבש בגדים מודרניים, נסה להוריד את הכרס שטפחה וצמחה מאז שהכרתם.
היה רומנטי, פתוח לרעיונות חדשים.
דברו - תקשורת טובה ואמיתית היא סוד הקסם.
 
קשה? מסובך? לא מציאותי?
נשים עושות זאת כל הזמן, כל יום וכל שעה.
לגברים נטייה לחוסר פתיחות. המוטו הוא "אני גבר", "אני יודע", "אני יכול להסתדר".
ברוב המקרים נשים יותר רגישות ופגיעות. הגברים הם יותר רציונאליים ומחוברים לאדמה. לכן, כאשר אישה פונה לתחומים הפחות קונבנציונאליים והיותר רוחניים ,יש נטייה מצד הגבר לזלזל בה, להטיף לה ולראות במעשיה  שטות.
 
עצה טובה
במרוץ החיים שלנו אחר הכסף, המעמד, יש לנו נטייה להזניח את הבית ולהשקיע שעות רבות במקום העבודה.
רוב הגברים, הפכו את העבודה לבית הראשון שלהם, את כל מרצם, הם מפנים לעבודה. כאשר הם כבר מגיעים הביתה, אין להם כוח נוסף ואולי אף רצון להתחיל ולהשקיע ולעבוד בבית, ובטח שלא להשקיע בעצמם.
מדיניות "אצלי הכול בסדר", ידועה אצל הגברים. מניסיוני הרב למדתי, שגברים שיותר נפתחו אל עולם הרוח, או פנו לשיחה אצל בעל מקצוע, חייהם בכל המישורים, השתנו מקצה לקצה, וכן חיי בנות זוגן, ילדיהם ומשפחותיהם.
ועכשיו ברצוני לפנות אל הרווקים מבין הקוראים:
רוב הגברים הרווקים חושבים שהיום הנשים מוכנות לעשות הכול על מנת לתפוס בן זוג.
הם מרגישים בגג העולם, כאשר בחורות איתן הם יוצאים מוכנות לעשות הכול למענם.
מהר מאד טוב הלב של הבחורה, התמימות והרצון שלה בזוגיות הופך להיות ניצול, זלזול וחוסר שוויון.
קראו כתבה זו בעיון רב, לימדו מה נשים באמת רוצות ויישמו זאת, גם אם בנות הזוג שלכן אינן קבועות. נשים הן נשים בכל גיל ובכל מצב: רווקות, נשואות, גרושות או אלמנות, תמיד ירצו את אותו הדבר: יחס טוב, הבנה ושיתוף.
דבר נוסף ואולי האחרון: מכת המדינה בשנים האחרונות זה הבגידות. "כבוש ככל יכולתך" וכל אישה היא אובייקט, הפכו מזמן לתופעה. כל אישה תגיד לכם שאין גבר שלא בוגד ולמה? למה זה צריך לקרות? איפה הראש שלכם? מה רע לכם בבית? למה הפרי האסור תמיד טעים יותר? כל מה שתעשו עם המאהבת שלכם אתם יכולים לעשות עם בת זוגתכם.
תופתעו עד כמה תקשורת טובה יכולה לשפר את חייכם גם בתחום זה.
 
 
לסיכום הצד הנשי
אם תהפכו את בת זוגתכם לשותפה שוות ערך אליכם, לחבר הכי טוב שלכם. תדעו לגעת בציפור נפשה, להבין אותה, לטפח אותה, תזכו לאושר עילאי.
הקלישאה הידועה אומרת שגבר שיעשה מאשתו מלכה, יחיה כמו מלך. אם תתייחס אליה כאל פרח נדיר, יפרח וייהנה מיופייה ומכל יתרונותיה.
 
גברים יקרים, כתבה זו נכתבה בעבורכם כטיפ לחיים. נסו להפנים את הכתוב וליישם אותו.
 בדקו עם עצמכם, עם בת הזוג, עם חברים, אם אתם באמת כנים עם עצמכם.
לכו פעם בחייכם למטפל, ליועץ, למגשר. לכו לסדנאות של מודעות, אנרגיות, תקשיבו לעצמכם ולאחרים וראו את האישה מזווית ראייה שלה. לימדו לנצל את היתרונות ולא את האובייקט. לימדו לתת ולא רק לקחת. לימדו להקשיב אך גם לימדו לשתף. כמו באישה משהו קדוש וטהור ולא עוד משהו מהרשימה או סתם אפיזודה חולפת.
 
 אז מה גברים רוצים?
 
או מה משתבש באמצע?
נשים, נשים, נשים. אי אפשר אתכן, אך לעולם אי אפשר בלעדיכן. מאז שחר ההיסטוריה האנושית, עוד בהיותו "הגבר" עם הסמכות הבלתי מעורערת, ולפני עידן הפמיניזם ושריפת החזיות, למרות הכל, היה הגבר תלוי באשה בצורה מוחלטת. גם אם לא הודה בכך, גבר ללא אישה לצדו, הפך והופך לחצי בן אדם.
טובים וגדולים ממני אמרו: "אישה בונה, אישה הורסת", ולא פעם ולא פעמיים נשים מנצלות את התלות המוחלטת של הגברים בהן, אישה תמיד יודעת כיצד להוציא מהגבר את כל רצונותיה, משאלות ליבה, גם אם תעשה זאת במניפולציות שונות. נהוג לחשוב שהגבר הוא זה שמחליט, הוא זה שקובע את החוקים והוא זה שעל-פיו יישק דבר. הרי ידוע וברור שאנו חיים בעולם המנוהל בידי גברים. אך לא סתם נאמר, שמאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה, שלמעשה נותנת את הכוח, הרצון והדחף לגבר. אז אם התלות כל כך מוחלטת, מה משתבש באמצע? למה תמיד קיים הפער האדיר בין רצונות הגבר לרצונות האישה?
 
סיפור
הגיע אלי לקוח, נשוי ואב לשתי בנות. את אשתו הכיר לפני חמש עשרה שנים בפגישה עיוורת. האהבה פרחה, הזוגיות הייתה טובה, החברות, האמון וההדדיות הייתה נפלאה. מהר מאד מצאו עצמם מתחתנים והורים לילדה. מרגע שנולדה הבת, השתנו החיים. הזוגיות הפכה לדבר שולי והאישה הייתה עסוקה כולה בלהיות אימא במשרה מלאה. שום דבר לא עניין אותה. לא הבית, לא הזוגיות, לא החברים ובטח לא החברות הנפלאה שהייתה.. הכל סבב סביב הילדה: מה היא אכלה, איך היא חייכה, כמה היא ישנה וכיוצא באלה. שום נושא משותף או אחר לא היה קיים יותר. האישה, שהייתה תמיד מטופחת, נאה, שהתמידה להתלבש ולהתאפר, הפכה מוזנחת. כל היום בטרנינג, ללא איפור, ולעתים גם ללא כוח למקלחת. מיותר לציין שהעלתה במשקל, דבר שאף פגם ברצונה למיניות. כאשר נולדה הבת השנייה, לאחר לידה קשה מאד, הפכה האישה להיסטרית בכל מה שקשור בבנות. לאף אחד היא לא הרשתה לטפל, לחתל או להאכיל את התינוקת, גם לא לבעלה.
 
 
 
כשהגיע אליי לייעוץ, היה מיואש מחוסר התקשורת והמרחק שיצרה האישה. הוא אמר לי משפט אחד:"אני אוהב אותה, אבל זה כבר לא מספיק". לצערי, דוגמא זו חוזרת על עצמה בוואריציות שונות. גברים רבים מתלוננים שלאחר הנישואין ולידת הילדים, נשים נוטות להזניח את עצמן. השגרה והחיים הופכים למובן מאליו. האם המראה קונה את הגבר תמיד? אולי? אבל, לצערי, היום, האופי וטוב הלב אינו מספק את הגבר.
 
אז מה גברים חושבים/רוצים?
להרגיש כמו מלך, להיות מספר אחד בחייה של האישה שאתו. לעולם אל תגידי:"אמרתי לך". אל תשפטי. תסלחי על השטויות שהוא עושה, כמו לשכוח את יום ההולדת/נישואין
זה לא ממש בראש מעייניו. אל תיפגעי אם הוא לא ישים לב כיצד התלבשת, התאפרת או קנית בגד חדש, גם אם זה לכבודו. אל תכעסי אם לא ייתן לך מחמאה על האוכל שבישלת. תמיד תיראי טוב, תריחי טוב, היי קלילה וזורמת לכל שיגעון חדש שצץ בראשו. תהיי אסרטיבית, אך יחד עם זאת, כנועה ורכה. תהיי אימא שלו, מאהבת שלו, אישה שלו. תיזמי, תפרגני, תיגעי, תהיי סקסית. תביני אותו ותשתתפי אתו בזמן צפייה במשחקי הספורט השונים. תהיי המאהבת שלו, גם אם מושלמת לילדים, העבודה, מטלות הבית וגם אם את חולה והחיים קשים עליך. אל תרכלי עם חברות שלך כל היום ואל תנהלי שיחות טלפון ארוכות עם אימא שלך או אחיותייך על חיי הזוגיות שלכם. תחדשי ותפתיעי אותו כל הזמן. גברים שונאים שגרה. אל תחשדי בו כל הזמן שהוא בוגד, אל תקנאי. אם הוא רוצה לצאת עם חברים לפאב, או בית קפה, או טיול, זה לא אומר שמשעמם לו אתך, או נמאס לו ממך. סמכי עליו יותר, תני לו להרגיש ביטחון, דברי אתו בגובה העיניים את לא יודעת תמיד יותר טוב ממנו. תבליגי כאשר הוא מסביר לך איך לנהוג באוטו היקר שלכם. אל תפגיני רכושנות. תפסיקי להעיר לו כל פעם מחדש שיוריד את מושב האסלה, את הזבל ושייעשה גם הוא כלים. פנקי אותו במסאז' טוב. לעולם, אבל לעולם, אל תזלזלי בו כשיש לו נזלת והוא עומד למות ממנה. תאהבי את כל מה שהוא אוהב, בייחוד את האוכל של אימא שלו. קני לו צעצועים ומשחקים. תעריכי אותו, תכבדי אותו, תתייחסי אליו בסלחנות והבנה. בסך הכל, מאז בית ספר יסודי, כיתה א', לא השתנה הרבה בחייו. קשה? מסובך? ברוך שלא עשני גבר !!!אישה?
 
סיפור
הגיע אליי גבר בשנות ה-40 לחייו, מאד אוהב את אשתו, מעריך ומפרגן לה. הוא מעיד שהזוגיות ביניהם טובה, אך הוא חש מחנק. לדבריו, מעולם לא בגד באשתו ולא נתן לה סיבה שבגללה אינה יכולה לבטוח בו. בזמן שישב אצלי, טלפנה האישה שלוש פעמים ושאלה: "איפה אתה? , מתי אתה חוזר?, עם מי אתה נמצא?" שיחות טלפון אלו מתרחשות מדי יום, כל היום, והלקוח שלי התחיל לאבד את סבלנותו. בלי יכולת לשלוט בהרגשותיו, הוא החל להתרחק מאשתו ומהבית. הוא מצא לעצמו תחביבים כמו הליכה ברגל, ישיבה מול הים לבד, או סתם פגישות עם חברים. זה יצר מעגל חוזר של טלפונים מצד האישה שלא הבינה את רצונו בקצת חופש ומרחב מחייה. שאלתי אותו אם אשתו תסכים להיפגש איתי. ואכן, לאחר שבוע, הגיעה האישה. היא סיפרה שהיא מאד אוהבת את בעלה, אך מפחדת לאבד אותו. הפחד הזה מביא אותה להתקשר אליו כל הזמן, לחפש אותו ולרצות להיות צמודה אליו. הסברתי לה את הצד שלו בסיפור. היא הבינה שהדאגה והפחד יצרו את המציאות של כמעט לאבד את בעלה.
 
סיכום
גברים ונשים תמיד יהיו שונים אלו מאלו. אם באמת נבין זאת, נוריד ציפיות ונהיה מודעים וקשובים האחד לשנייה, חיינו ייראו וירגישו טוב יותר, כי מה בסך הכל רוצים שני הצדדים? הבנה, הקשבה, תמיכה, חברות, אהבה, פרגון, חום , הורדת מתח וכעסים לא להיות מובן מאליו וכבוד הדדי. גברים רוצים שנשים תחשובנה כמו גברים ונשים רוצות שגברים יגיבו ויתנהגו כמו נשים. במקום לחיות כל הזמן ברצון לשנות האחד את השניה, חיו מתוך מודעות והכרה ששני הצדדים חושבים ומתנהגים שונה. אל תחפשו את מה שלא טוב בבן/בת הזוג שלכם, אלא חזקו את מה שאתם יכולים. בכל מקום בעולם, בכל רגע, בכל שעה, בכל דקה, בכל יום, מחפש האדם לחיות באגדה, בעושר ובאושר, עד עצם היום הזה. זה לא בשמיים ולא רק בספרי הרומן הרומנטי. הפתרון לזוגיות טובה, לאושר תמידי, הוא לרכוש כבוד אחד לשני, לקבל ולהבין את ההבדלים הקיימים בין המינים ותקשורת טובה. חישבו תמיד כיצד להפוך את בן/בת הזוג שלכם לחבר/ה הכי טובים והכי קרובים שלכם ועשו כל מאמץ לא להרחיק אחד את השנייה מעליכם.
 
זכרו תמיד: כאשר הגבר הוא מלך תהפוך האישה למלכה.
כאשר האישה היא שפחה – יהפוך הגבר לעבד.