ליאור מרדכי
מתקשר, מאמן  ויועץ רוחני, מורה לרוחניות ולהעצמה אישית.
רייקי, תקשור, הילינג, נומרולוגיה, קורסי רוחניות.
דף הבית >> כתבו עליו בעיתון >> מלחמת הכוכבים
 
הילה מלמד
לפני כשבועיים רעדה האדמה בעולם המיסטיקה, כשערוץ 2 פרסם תחקיר על מיסטיקנים. הם שלחו תחקירנית לארבעה מיסטיקנים, עם סיפור בדוי על סבתא שנפטרה ומישהו גנב את הצוואה וביקשו לדעת היכן הצוואה. ארבעת המיסטיקנים כמובן נפלו בפח והוצגו בדרך הכי נמוכה שאפשר.
אחד מהמיסטיקנים, הוא ליאור מרדכי מקרית ביאליק, שמגדיר את עצמו כמתקשר, מאמן ויועץ רוחני. הוא צלצל אלי בתחילת השבוע וביקש להשמיע את גרסתו. הסכמתי.
הוא עוסק במיסטיקה מזה 26 שנים, לאחר שבגיל 8 התחיל לראות גלגולים וגורלות של אנשים, אך לא ידע מה לעשות עם זה. כשהיה בן 12, חווה טראומה אדירה, שרק אחרי שנים של הדחקה, תחלחל בו. למרות ההדחקה, הטראומה יצרה אצל מרדכי השמנה. בגיל 18, כשהתחיל ללמוד ביו אנרגיה, הטראומה הציפה אותו, אך עם זאת סייעה לו. הוא התחיל ללמוד ביו אנרגיה אצל רפי רוזן ז"ל ומשם הכל התחיל.

 
כיום, לאחר שניים וחצי עשורים בו הוא מתקשר, יש לו קליניקה בקרית ביאליק, בחיפה וברמת גן. מזה 6 שנים הוא משתתף בתכנית "זמן מיסטיקה" באופן קבוע ויש לו תכנית ברדיו צפון. לפני מספר חודשים הגיעה אליו תחקירנית של ערוץ 2 וסיפרה סיפור מסווה. "אחרי שהגיעה אלי התחקירנית, הזמינו את מי שרצה להגיע לצילומים, כדי להגיב", אומר מרדכי. "הגעתי והגבתי, אבל ראיינו אותי במגמתיות. מי שראיין אותי בא מכיוון מאוד כסחיסטי ואמר שאני גנב, נוכל ושקרן. עניתי לו מאוד בביטחון, אבל אין לי מושג למה הם לא שידרו את זה. הם הכפישו אדם שהם לא מכירים ולא יודעים מי ומהו".
לדבריו, לא טעה במה שאמר לתחקירנית, אך לטענתו, עריכת הכתבה הייתה מגמתית. "לא טעיתי במה שאמרתי. התחקירנית סיפרה שסבתא שלה נפטרה ונגנבה הצוואה והיא רוצה לדעת מה מצב הסבתא, הנשמה שלה ומי גנב את הצוואה. מההתחלה אמרתי לה, שאני לא רואה את הנשמה של הסבתא, שהיא לא מוכנה להעביר אינפורמציה. אחרי שהיא לחצה עלי, קיבלתי מסר שאף אחד לא גנב את הצוואה ואסור להפליל אף אחד. 

 
אם את תבואי עכשיו ותגידי שסבתא שלך בת 70 במרוקו והמשפחה לא יודעת אם היא נפטרה, אני לא יכול לראות את זה. אני מתקשר עם נשמה של אדם, עם יחידה אנרגטית, אני לא יכול לזהות אם הנשמה היא של אדם חי או מת. באותו מקרה, הנשמה הגבוהה מסרה לי שהיא לא מעוניינת להתעסק עם עוולות של החומר והיא מבקשת שהכל יחולק שווה בשווה ושאף אחד לא גנב את הצוואה. אני זוכר שאפילו כעסתי ואמרתי לה שהנשמה לא מעוניינת לתקשר. אמרתי לה שיכול להיות שאם היא תבוא עוד חודש, הנשמה כן תרצה לדבר. מה זה אומר? שאם את באה לרופא ואומרת לו שאת סובלת מכאבי ראש, הוא שואל שאלות ואומר שיכול להיות שזה מיגרנות, ישלח אותך לבדיקת סי טי, לבדיקות שונות ולא מאבחן. אחרי הבדיקות הוא ייתן לך אופטלגין, אז מה זה אומר שהוא שרלטן? אני לא טעיתי, כי העברתי כצינור את כל מה שהנשמה הגבוהה אמרה. עדי אשכנזי, קולגה שלי שעשו עליה לינץ' בתכנית, אומרת שהיא קיבלה מידע מוטעה ושקרי. זה כמו רופא שתספרי לו סיפור לא נכון וייתן לך אופטלגין. אי אפשר להגיד לו שהוא עשה דיאגנוזה לא טובה, כשאדם משקר ונותן אינפורמציה לא תקנית, למתקשר קשה להגיע לאמת. עולם הנשמות לא יכול להזהיר לגבי כאלה דברים, אין לי בעיה שהיא צילמה, אני לא כועס, הבעיה היא במגמתיות, לקחו מקרה מבלי להבין בנשמות וגלגול נשמות והכפישו שמות של אנשי מקצוע שעוזרים להרבה מאוד אנשים". לדברי מרדכי, באקט לא ברור, ביום בו פורסמה הכתבה בערוץ 2 החליט מארק צוקרברג למחוק לו את דף הפייסבוק שהכיל 5000 חברים, אך קצת לפני כן, הצליח לקבל כ~200 לייקים של פרגון מלקוחות בהם טיפל.
"היה הרבה פרגון אחרי הכתבה", הוא אומר, "צלצלו מהנהלת ערוץ 10 לפרגן ולתמוך, במשך 6 שנים אני מתקשר שם בכל תכנית עם 10 צופים. לא היו לי תגובות נזעמות, אבל מה שקרה הוא, שאחרי 4 הימים הראשונים, נעצרה לי העבודה. חוץ מלקוחות קבועים שהמשיכו להגיע ומאוד כעסו, הייתה שתיקה של ארבעה ימים ואחר כך הכל התעורר מחדש, כי הופעתי בזמן מיסטיקה. בזמן שהגעתי לאולפני ערוץ 2 להגיב, המראיין ביקש ממני להישבע שאני רואה גלגולים ונשמות, אמרתי שאני מוכן ללכת לבדיקת פוליגרף. הוא אמר לי, שאו שאני הזוי או שאני שרלטן. אני 26 שנים בתחום, יש אתר פייסבוק ואתר אינטרנט ומעולם לא הושמצתי ולא הייתה כתבה רעה עלי".
לקח זמן לאורך הריאיון, עד שמרדכי נפתח והודה שההופעה בתכנית בערוץ 2 הרסה את נשמתו. "הלב שלי נקרע ובכיתי", הוא מודה, "אבל בכיתי לא בגלל הכתבה, אלא בגלל שהם באו כדי לקחת תקוה מאנשים רבים שמאמינים לנו. הדבר הראשון שחשבתי, היה, שיש אדם שהולך לפסיכולוג פעם בשבוע ובעצם זה שהוא מקשיב ומכוון אותו מציל לו את החיים ואת הנשמה משיגעון. יש אדם שהולך לפסיכיאטר כי איבד איזון וצריך כדור וזה כרגע מה שמציל לו את החיים. יש אדם שהולך למאמן אישי ויועץ רוחני כמוני, כי הוא רוצה לקבל ערך מוסף ממי שרואה את כל המפה. בשום דבר ממה שאני אומר, אני לא עושה נזק, להיפך אני מעצים. מי שמגיע אלי אני אומר לו שאנחנו מדברים על עתיד, אבל ההווה נחשב, הכאן ועכשיו. פגעו ביושרה שלי. באה קבוצת אנשים שלא בדקה מי אני, לא בדקה את המוניטין והעבר שלי, לא דיברו עם אנשים שבאים אלי והפכו אותי לשרלטן, נוכל, גנב ושקרן בגלל שלא אמרתי לתחקירנית שיש לה מצלמה נסתרת, כשאני לא אמור לעשות כאלה דברים".
לא אלאה אתכם בפרטים, אבל אני יכולה לספר שבאמצע השיחה, הוא שאל את תאריך הלידה שלי והתחיל לספר לי מה אומרת המפה האסטרולוגית והנומרולוגית שלי. והאמת? הוא קלע בול ולא חזר על המשפטים הקבועים שאמר אותו שחקן שהתחזה למיסטיקן, בניסוי שעשו באותה תכנית. הוא לא אמר לי מה עומד לקרות איתי ועם מי אני עומדת להתחתן, אבל הוא צייר לי את תמונת חיי על פי המפה האסטרולוגית שלי וקלע בול.
"הסיפור הזה קרע אותי, אבל במקביל קיבלתי חיזוקים", אומר מרדכי. "במשך 26 שנה בניתי שם וביום אחד אנשים בלעו את הלוקשים שלהם. בתוכן שלנו יש עומק, ריגוש, תובנות. אני לא אומר ללקוחות שלי את אותם הדברים. אם תגידי לי שיש לי עיניים של שקרן, שאני שחקן, אני עוזב את המקצוע, אבל כל יום אני כל כך נהנה לפגוש אנשים, לעזור להם ולגרום להם לעבור את החיים".
מרדכי לקח את האפיזודה הזו שלב אחד קדימה והחל לתכנן סדנאות שיעזרו לאנשים, מתוך רצון לעזור. "המסר שאני מחפש להעביר הוא שאני מתקשר, מאמן ויועץ רוחני, שמלמד אנשים להיות עצמאיים ולא להיות תלויים בי, לעבור סדנא או סדרת מפגשים. אני מעביר סדנאות מיוחדות של תיקוני נשמה, שלא קשורות לדת, תיקון לזיווג, תיקון לחיים קודמים וסולחת נשמות וניקויים של עין הרע ומחסומים. אלה סדנאות שמשנות חיים של אנשים, כי המטרה הגדולה היא ללמוד לסלוח אבל קודם להבין למה זה קורה לי, מה הגורל שלי ולמה הדברים קורים. הכתב בערוץ 2 אמר שאני חנפן, אבל אני לא, אני פשוט יודע לעשות את זה בצורה חכמה, כי המטרה שלי היא להעצים, ולא לפגוע. אני הרפואה לרוע שקיים, כי אני מעביר את הטוב גם אם עושים לי רע, זה סגנון העבודה שלי, ללמד את האנשים לראות את הטוב, זו לא חנפנות. בסדנאות אני משנה חיים, כי אדם מקבל הזדמנות לקבל ראיית עולם נוספת ובוחר מה לעשות. להחזיר אנשים לדעת שגם האסטרולוגיה, הנומרולוגיה והתקשור, הם כלים שעוזרים לראות ראיית עולם נוספת. צריך להיזהר לא לפתח תלות, אלא לקבל תמונת מצב. אנשים רוצים תרופות פלא, חושבים שהקוסם יפתור להם בעיות וזה לא עובד ככה. אני שומע אדם, מקשיב, רואה שפת גוף, רואה גלגולים, מפה נומרולוגית ומשתף הכל, כי המטרה היא להביא אותו שיבין מה לא בסדר. אם אני אגיד מה לא בסדר, זה יהיה כיבוי שריפות".