ליאור מרדכי-תקשור 
ייעוץ טלפוני, קואצ'ינג ותקשור.
שיעורים ברוחניות והעצמה אישית.
רייקי, תקשור, הילינג, נומרולוגיה וחוגי בית.

אנרגיית הרייקי

בחרתי לשתף אתכם במתנה הנפלאה, שכל אדם ולא משנה גילו,  מצבו או השכלתו, חייב לעצמו וזו אנרגיית הרייקי.
אני נמצא בתחום הרפואה המשלימה, שנים, מאסטר ברייקי, מטפל ומלמד שיטה זו. יום יום אני רואה כיצד חיי האנשים שבאים במגע עם אנרגיית הרייקי משתנים מקצה לקצה, הן במודעות והן ברוגע והשלווה שאנרגיה זו מעניקה להם.
לאור פניות רבות מצד הקוראים החלטתי,לשתף אתכם, במדור זה, בטכניקות שונות מתחום הרפואה המשלימה, ובחרתי להתחיל באנרגיית הרייקי ונפלאותיה:
מהי אנרגיית הרייקי?
אנרגיית ריפוי, רבת עוצמה הקיימת אלפי שנים ופועלת ע"י הנחת הידיים על הגוף והזרמת האנרגיה דרכן. אנרגיית הרייקי התגלתה מחדש באמצע המאה ה- 19 ע"י נזיר בודהיסטי בשם מיקאי אוסואי. זוהי אנרגיית חיים אוניברסאלית הנמצאת בכל, בבני אדם, בעלי חיים ואף בצומח.
 

פירוש המילה ריי –
חוכמה רוחנית, ידע על טבעי זוהי החוכמה המגיעה מאלוהים או מהעצמי העליון, תודעה עולמית המבינה כל אדם באופן מושלם ויודעת את הסיבות לכל הבעיות והקשיים ועל כן כיצד לרפא אותם.
 

פירוש המילה קי –
כוח חיים אוניברסאלי, המהווה את האנרגיה העיקרית של הרגשות, המחשבות והחיים הרוחניים שלנו.

החיבור של אנרגיית הרייקי –
יתרונה של אנרגיית הרייקי הוא בפשטותה הרבה וזמינותה לכל אחד. כל אדם בכל גיל ובכל מצב יכול ללמוד את השיטה ולטפל בעצמו ובאחרים. האנרגיה קיימת בתוכנו, אך על מנת להתחבר אל הרייקי חייבים לעבור חניכה וטקס התחברות וזאת כדי שהצינורות יפתחו. מי שהינו מאסטר ברייקי (מורה) יכול לחנוך ולהעביר את הידע שלו  הלאה. קיימים קודים (סמלים אוניברסאליים) המוטבעים בעת החניכה וכך הופך המקבל אותם למטפל. ברגע החניכה ואילך מחובר אותו אדם לצינור זה. הידיים מתחילות להקרין חום ובעת הטיפול אף זרמים.
תהליך החניכה הוא שמבדיל את הרייקי מכל שיטה אחרת של ריפוי באמצעות הידיים. לרייקי 3 דרגות 1, 2 ומאסטר ובכל דרגה עוצמות הריפוי מתחזקות.
 

האם רייקי היא דת?
בעוד שרייקי הינה רוחנית מטבעה היא אינה דת. אין לה כל מערכת עקרונות ואין צורך להאמין בכלום כדי ללמוד ולהשתמש ברייקי. למעשה הרייקי אינה תלויה באמונה כלל והיא תפעל בכל מקרה. יחד עם זאת אין היא נוגדת הלכה ויהדות. רבים מתלמידיי ומטופלי שייכים למגזר הדתי וכששאלו רב קיבלו את האישור להתחבר אל אנרגיה זו.
 

הטיפול ברייקי –
אנרגיית הרייקי זורמת בתוך גופנו ומחזקת אותו. במהלך חיינו ספגנו דברים היושבים בתוכנו ויוצרים חסימות, פחדים, מתחים, לחצים, אובדן, גירושים, המצב הכלכלי, בעיות בבית ולמעשה הכול, גורמים לגוף להיחלש אנרגטית ופיזית. מטרת הטיפול ברייקי היא לנקות את אותן חסימות ולהזרים במקומם אור. הגוף שלנו משול לכיור סתום, על  מנת לפתוח את הסתימה בצינור ובכיור נכניס לתוכו חומרים שישאבו את הלכלוך שהצטבר. אותו הדבר קורה בעת  הטיפול ברייקי. אנרגיה אדירה חודרת לגוף ומשחררת את אותן חסימות.
 
במה מטפלת אנרגיית הרייקי?

כיוון שאנרגיית הרייקי זורמת מהמקום הגבוה ביותר ביכולתה לעזור, להקל ולטפל בכל בעיה פיזית, נפשית ורוחנית.
במישור הפיזי – טיפול בכאבי ראש, מגרנות, איזון לחץ דם, חיזוק המערכת החיסונית, בעיות קשב וריכוז, פריון, שפעת, כאבי מחזור, שברים וחתכים, אסטמה ולמעשה בכל בעיה רפואית.
במישור הנפשי – אנרגיית הרייקי מביאה לרוגע, שלווה, הפגת מתחים, פחדים, לחצים, כעסים וחרדות עוזרת בשחרור טראומות ומשברים קשים, מחזקת את הביטחון העצמי.
במישור הרוחני – אנרגית הרייקי פותחת את השער לעולם הרוחני, מחדדת את האינטואיציה והמודעות העליונה, מחזקת את היצירתיות והעוצמה האישית.
כפי שציינתי כל אחד יכול להיעזר באנרגיה נפלאה זו לתועלתו האישית ולעזרה לסביבתו הקרובה.
 

רייקי במקומות שונים –
היום המודעות לאנרגיית הרייקי מאוד גבוהה. בבתי חולים, קופות חולים, בתי ספר, חברות האיטק, חברות קוסמטיקה גדולות ומוסדות פרטיים משלבים את אנרגיית הרייקי במסגרתם. בשנים האחרונות זכיתי ללמד מספר רב של מורים, אחיות וקוסמטיקאיות את אנרגיית הרייקי וכולם ציינו שהחים במוסד בו הם נמצאים השתנו מקצה לקצה.
 
לסיכום – מניסיוני רב השנים אנרגיית הרייקי הינה המתנה הנפלאה ביותר של כל מי שמתחבר אליה.

האידיאלים של רייקי –
בכל העולם משתמשים בחמש אידיאלים אלו:
רק היום ארפה מהכעס,
רק היום ארפה מהדאגה,
רק היום אודה על כל הטוב שנפל בחלקי,
רק היום אבצע את עבודתי בכנות ובאהבה,
רק היום אהיה נחמד לשכניי ולכל היצורים החיים עלי אדמות.