ליאור מרדכי-תקשור 
ייעוץ טלפוני, קואצ'ינג ותקשור.
שיעורים ברוחניות והעצמה אישית.
רייקי, תקשור, הילינג, נומרולוגיה וחוגי בית.

אבנים ומזלות

כל ארבעת העולמות-דומם,צומח,חי ומדבר-קשורים זה לזה. יש הרבה משותף בין גוף חי לקריסטל. גוף חי הינו מערכת שמסוגלת להתאזן באופן עצמאי-וכך גם קריסטל. גוף חי מגיב לגורמים שונים של הסביבה-וכך גם קריסטל. למשל קריסטלים רגישים לשינויים בטמפרטורה. כשמחממים טורמלין זה גורם להופעת מטענים חשמליים על פני שיטחו (אפקט פירואלקטרי).רגישותו של הטורמלין גבוהה מאד: הוא מגיב לשינויי טמפרטורה עד C 0 10-9קריסטלים "מתקררים " ו"נהיים חולים". אפשר להגביר את תנגודת הגוף למחלות על ידי חיזוק מערכת החיסון,למשל,על ידי הוספת מיקרואלמנטים(נחשת,אבץ).אצל הקריסטלים יש מקבילית  למערכת החיסון. גוף בולע אנרגיה מבחוץ ומעבד אותה-כך גם קריסטלים.למשל טורמלין מעבד אנרגית חום לאנרגית חשמל.אודם בולע גלי רדיו ואור ומעבד אותם(במקרה גלי רדיו הוא פועל כמזער-מגביר קוונטי של גלי רדיו ובמקרה האור כמקור קרן לייזר). זה מין חילוף חומרים של אנרגיה ברמת קריסטל.
קריסטלים גם בעלי זיכרון.יש שימוש נרחב ביותר לתכונה זו בטכניקה. לדוגמא,ניטינול(נתך של טיטניאום וניקל) זוכר את צורתו המקורית ומוצרים מחומר זה לאחר דפורמציה, שנראית כבלתי הפיכה, לאחר חימום חוזרים לצורתם המקורית.יש שימוש נרחב לתכונה זו החל מציוד כבאי וכלה באנטנות בחלליות.
כמו אצל האנשים,כך גם אצל הקריסטלים קיימת התאמה או חוסר התאמה באופי.
כמו גוף חי גם קריסטל "אוכל",גודל ומתרבה...
אם לשתי מערכות ישנם מספר יסודות משותפים,הם מסוגלים להשפיע אחת על השנייה מכאן שבן אדם וקריסטל מסוגלים להשפיע אחד על השני.לא פלא שמאז בריאת האדם אנשים משתמשים באבנים שימוש נרחב.למעשה,אין מחלה או בעיה שנתקל בה האדם,ולא תמצא אבן,שתתאים לו. נשיאה קבועה של אבנים מסוימים גורמת להבראה או למניעת מחלות מתאימות. כמה דוגמאות קטנות: אלמוגים, למשל, מרפאים פצעים ומפטירים מקוצר נשימה.לזורית מרדימה את הסובלים מנדודי שינה, והניפרית מטפלת בכליות...
 
 

מינרולוגיה אסטרולוגית
 
אנשים שנולדו בשליש הראשון של מזל קשת הינם אנשים בעלי אופי חזק, שקולים, גסים במקצת. הם מסוגלים לעמוד כנגד כל אויב בקרב גלוי ומתמודדים בהצלחה אם כל בעיה בלתי צפויה. יחד עם זאת הם לגמרי חסרי אונים נגד הוצאות דיבה ואינטריגות. הם אמיצים, עצמאיים, בעלי ידע נרחב , יכולים להצליח מאד במדעים, ציד, ספורט, משפטים. הם בעלי כבוד עצמי, יפים, יודעים לעבוד ולהרוויח, אך גם נוטים לבזבז,במיוחד בחלק השני של החיים.הם מחנכים טובים ובעלי השפעה חיובית ביותר לנוער.עד גיל 36-40 חייהם חסרי יציבות. לגברים שנולדו בתקופה זו יש להישמר מתאוות וממשקאות חריפים. לנשים שנולדו בתקופה זו יש לפתח את הדמיון.
תקופה זו של השנה היא אחת העשירות ביותר בכישרונות בכל התחומים.
האבנים: גרנט, אמיטיסט וטורקיז. 
אנשים שנולדו בשליש השני של מזל קשת הינם אנשים מאד אנרגטיים, בעלי אופי של חוקרים, עם נטייה לקטלוג. הם פתוחים, בעלי דמיון מפותח עם נטייה לאמנות, רגישים, אוהבים לראות מקומות חדשים, לא פוחדים לקחת סיכונים, אמיצים, עם נטייה לפילוסופיה, מתעניינים בפוליטיקה. הם לא מספיק זהירים. יש להם הרבה שינויים בחיים, אבל בכל מקרה בדרך כלל הם מתפרנסים טוב. הם צריכים להיזהר מההרגל לפעול בלי לחשוב קודם. כדי לחזק את הצדדים החזקים שלהם ולשמור על מצב רוח יציב, טובים להם גרנט, רובי, אמטיסט כהה וכלצידון.
אנשים שנולדו בשליש האחרון של מזל קשת אלה הם אנשים שהאופי שלהם מלא ניגודים. הם שתלטנים, אבל בעלי לב רחב וטוב; מהירי חימה אבל שקולים במעשיהם. החיים בשבילם ז מאבק ולא טיול. הם אמיצים, בעלי אמביציות, מנהיגים מטבעם, מקצוענים, יועצים טובים, אסטרטגים מולדים, אבל מאד חשדנים, והרבה פעמים הורסים את מזלם במו ידיהם. האבנים שיעזרו להם לממש את עצמם הם כל האבנים עם נקודות אדומות-ירוקות, וכן אבן לזוריט.
אנשים שנולדו בשליש הראשון של מזל גדי דבקים במטרתם, מגיבים מהר, הם מתכננים ומתאמים את מעשיהם היטב, ויודעים להתמודד היטב עם כל הבעיות. הם בעלי כושר סיבולת, כושר הבלגה. זהירים, שיטתיים, מתמידים, כאשר הם מפסידים הם יודעים להתחיל הכל מהתחלה. הם עובדים קשה, מרוויחים את כספם בעמל רב, אבל תמיד חסר להם כסף. הם מתקדמים בסולם חברתי לאט מאד, אך לקראת סוף החיים בכל זאת מגעים למעמד כלכלי וחברתי יציב. הם חייבים יותר להאמין במזלם. האבן מלכית תעזור להם בזה טוב מאד. מי מהם שרוצים לפתח את האינטליגנציה שלהם ייעזרו בסרדוניקס. מי מהם שרוצה לחזק את כושר הריכוז וכושר ההתמדה שלו ייעזר באוניקס, אבל אך ורק בתנאים ש: א. הם נשואים ויש להם שלום בית, ב. אין להם נטייה לדיכאון, ג. הם אינם מלנכוליים. בשום אופן אל להם להשתמש באוניקס אם לפחות אחד מהדברים הנ"ל קיימים אצלם. לאנשים אלה טוב יותר לקחת ספיר.
אנשים שנולדו בשליש השני של מזל גדי הם עקשניים עד בלי די, בעלי יכולת השתלמות עצמית בלתי מוגבלת, ואם הוא יודע להתגבר ל רגעי הפסימיות שלו, הוא תמיד יגיע למטרתו. האבן הכי מתאימה לו לכל דבר היא ספיר, אך טובים גם אגט, כלצידון, סרדוניקס ונפריט. אין לו להשתמש בכל האבנים הלבנות הבלתי שקופות.
אנשים נולדו בשליש האחרון של מזל גדי הם אנשים בעלי כישורים שכליים נרחבים ביותר: הם גם מדענים, גם פילוסופים, גם בעלי ידע נרחב, גם פסיכולוגים, גם מבקרים... האבן המומלצת להם ביותר היא עין הנמר.  אמטיסט כהה טוב להם מאד. האבנים שלא מתאימות להן כלל הן: גרנט ומונסטון. גם אבן רובי ואופל לא טובים להם.
אנשים שנולדו בשליש הראשון של מזל דלי הם ממציאים דגולים, אסטטיים, אבל יותר מידי קרים; אסורות להם אבני רובי, ישפה וסרדוניקס. אבני טורקיז, אקוומרין בהיר וענבר בהיר יעזרו להם בהבעת רגשות.
אנשים שנולדו בשליש השני של מזל דלי הם בעלי שכל פעיל, דייקני ועם נטייה מדעית. הם מעמיקים, אוהבים סטטיסטיקה, מתעניינים במסעות, חלל, מוזיקה, אוהבים ילדים, לא פוחדים לקחת סיכונים. נשים – עקרות בית טובות ואוהבות פרחים. ילידי תקופה זו שאננים ונוטים לסבך לעצמם את החיים. כדי לחזק את האינטואיציה, כדי להתחבר לחברים נכונים וכן כדי להצליח במחקרים והמצאות מומלץ להם ענבר. כדי לחזק את הצדדים החיוביים של האופי ולפתח את הרוחניות מתאים להם טורקיז.
אנשים נולדו בשליש האחרון של מזל דלי הינם בעלי דמיון רב, נוטים לחולמנות, יודעים להכליל, בעלי טעם טוב, אסטטיים, אוהבים את כל מה שקשור לעבר (הסטוריה, ארכיאולוגיה...), נוטים לכל דבר בלתי מוסבר, מוזר, חשוד, אוהבים חידות וסיפורי בלשים. אקוומרין יעזור להם מאד ביחסים עם אנשים.
אנשים שנולדו בשליש הראשון של מזל דגים הם בעלי דמיון מפותח וחוש לשירה, הם אוהבים ים. רבים מהם כותבים שירים, מוזיקה, סיפורים; יש ביניהם ממציאים. הם בעלי כח רצון חלש וגישה דטרמיניסטית. קשה להם להיאבק ל מקומם בחיים. הם תמיד מהווים אוזן קשבת עבור חבריהם, יודעים לרחם, לתמוך וגם לתת עצה טובה מאד. עליהם להיזהר מכל סוגי ההתמכרויות.
אבן אמטיסט תעזור להם להישמר מפני התמכרויות ומפני אנשים נצלנים וגם יגרום להם להשראה ולראייה כוללת של הדברים. אבן ספיר תעזור להתפתחותם הרוחנית.
מכיוון שבני תקופה זו עדינים מאד, לילידי כל יום ישנה אבן המתאימה להם אך לא לילידי ימים אחרים:
20 – אלכסנדריט, 21 – גרנט, 22 – יהלום, 23 – ישפה, 24 – טורמלין, 25 – אמטיסט, 26 – לזוריט, 27 – מלכיט, 28 – קריסט, 29 – רובי, אמרלד וספיר.
אנשים שנולדו בשליש השני של מזל דגים הם אנשים שסובלים ממצבי רוח משתנים, הם רגישים באופן כללי ובמיוחד בכל הנוגע ליחס הסביבה כלפיהם. הם כלל אינם מסוגלים לתפקד בסביבה בלתי אוהדת; יותר מכך – הם מפתחים קלקולי קיבה, קיבה עצבנית וכיב קיבה. חשוב מאד שהם ילמדו לא להאשים את עצמם על שגיאות של אחרים.
אבן מונסטון תחזק להם את הזכרון ואת האינטואיציה. ספיר יגן עליהם כנגד קנאה ועין הרע מצד הסביבה. כריזוליט מחזק את הדימוי העצי שלהם ומגן מפני עצבות. גם ישפה מיטיבה עם בני התקופה.
ילידי השליש האחרון של מזל דגים הם בעלי האופי החזק ביותר מבין כל שאר בני המזל, הם עקביים בדעותיהם, אנרגטיים, אינטואיטיביים, יודעים לגרום לאנשים לעבוד, עקשניים ולפעמים אפילו תוקפניים (לרעתם בלבד! (. אלכסנדריט יעזור להם להתפטר מחשדנות והיפוכונדרייה וירגיע. אלה מהם שעובדים במקצועות טיפוליים או במקצועות הקשורים לאמנות ייטיבו לעצמם אם יענדו אופל.
ילידי השליש הראשון של מזל טלה הם אנשים מלאי אנרגיה, מנהיגים מולדים, חלוצים מולדים, בעלי אמביציות, חיי רוח עשירים, אינטואיציה, אך מטבעם הם קנאים, אגוצנטריים ובעלי נטיות רודניות, ואם לא עושים עם זה משהו, התכונות הללו עלולות להתפתח עד כדי קיצוניות ממש.
להתפתחות אישית הכי מתאימה להם אבן רובי – אבל אך ורק בתנאי שמדובר בבן אדם בעל מידות טובות שעובד על המידות שלו באופן תדיר.
אמטיסט גורם לילידי השליש לשיקול דעת והתנהגות מאוזנת.
ילידי השליש השני של מזל טלה אינם אנוכיים והם הכי נחמדים מבין כל ילידי המזל. הם אינם קופצים מעיסוק לעיסוק, אלא מסיימים דבר אחד ורק אז פונים למשנהו. הם בעלי בטחון עצמי וכושר ארגוני. הם לא חוששים להסתכן עבור דבר ששווה את  הסיכון. הם מעריכים כסף אך נדיבים, בעלי לב רחב, אוהבים לתת מתנות, לא פוחדים להישאר בלי כסף ובטוחים שתמיד יצליחו להרוויח כדי צרכם. הם צריכים להישמר מהתפרצויות זעם.
אבן יהלום היא האבן המומלצת לאנשים אלה: היא גם שומרת עליהם מפני כל סוגי האנרגיות השליליות, גם משפרתלהם את חילוף החמרים, גם עושה אותם יותר פעילים וגם מביאה להם הצלחה בכל דבר. להשגת מטרות הייתי ממליצה על אבן רובי. לחיזוק הגוף – ישפה אדומה. כדי למצוא חן בעיני המין השני – ספיר אדום או אלמוג אדום.
ילידי השליש האחרון של מזל טלה הם בדרך כלל אנשים מתלהבים, זריזים, בעלי תפיסה חזותית, שואפים להצלחה, לא אוהבים לשבת בשקט בבית.
גרנט יעזור להם להגיע למטרה ולהכרה – אבל אך ורק בתנאי שהם בעלי כישרונות מתאימים. אחרת הגרנט יגרום לו להיות קנאי ולהרגיש חוסר סיפוק מתמיד.
ממליצה על אבני מלכיט ואמטיסט לאיזון הרגשות.
ילידי השליש הראשון של מזל שור הם אנשים בעלי חשיבה מפותחת, אינטואיטיביים, מוזיקליים, אסטטיים, יפי תואר, נעימי הליכות, קצת איטיים, בעלי שמיעה מעולה, בעלי תחושת צבע מעולה, אלטרואיסטים, עקשניים, בעלי נטייה מבהקת למסחר וחקלאות, מעריצי אמנות לסוגיה. נשים בנות השליש יודעות להתלבש יפה ולהראות אצילות בבזבוז מינימאלי.
האבן המתאימה – ספיר, שגם יעזור לצמיחה אישית וגם יעודד להתפתחות כישורים, טוב לב, גם יגן מפני מחלות, גם ימשוך חברים וגם ידחה אויבים! אבנים אחרות המתאימות לילידי השליש: לברדור, טורמלין, טורקיז ואמרלד.
ילידי השליש השני של מזל שור אצילים מאד, קצת יותר מידי חולמניים, נמצאים תחת השפעת הירח, מוזיקליים, מעריכים מאד אוכל ובמיוחד דברי מתיקה: סוכריות, עוגיות, יינות מתוקים... הם מאד חכמים ובעלי נטייה מבהקת להשמנה, לעיתים מתקשים להחליט.
לשלום בית תעזור להם מאד אבן אקוומרין. לחיזוק האינטואיציה, חידוד החשיבה, ריסון תאוות ויצירת דחף למעשים טובים אמליץ להם על אמרלד.
ילידי השליש האחרון של המזל  מאד מושפעים מכוכב שבתאי. זה גורם להם להתבודד, לאגור כל מה שבא ליד "למקרה חרום" ו"ליתר בטחון". הם לא כל כך חברותיים, נוטים לפסימיות, בטוחים אי שם בפנים שהכל יסתיים ברע, שקועים בעבודה, חכמים, מאד נאמנים בזוגיות ובחברות, בעלי ראייה חדה ונטייה חזקה לחקלאות, גננות וכל הקשור לאדמה. חשוב שיעסקו בפעילות גופנית יומיומית, אחרת הם יסבלו קשות מבעיות בזרימת הדם.
אגט יעזור להם בכל הסוגים של יחסי אנוש, בזוגיות, במציאת זיווג הגון, בפרנסה ובהתפתחות רוחנית..
טובים מאד אמרלד וטורקיז.
יש להמנע בהחלט מנשיאת סיטרין: נשיאת סיטרין לילידי השליש האחרון של מזל שור תגרום להם לשקר (גם ללא שום צורך) ולבגוד בחברים, בבני זוג, במעסיקים וכו'.
ילידי השליש הראשון של מזל תאומים הם בעלי דמיון מפותח, פיקחים, אוהבי אמנות, מח ער, תפיסה מהירה, אוהבי נסיעות, בעלי נטייה לחכמת הנסתר, בעלי כשרונות בכל תחום ומסוגלים להצליח בכל דבר: באמנות, במסחר, במדע, בפילוסופיה, במחקר...
אוניקס יעזור להם להתגבר על חוסר נאמנות, חוסר ריכוז. גם מלכיט יעזור להם להיות יותר יציבים. לאלה מהם שחסרה להם שמחת חיים אני ממליצה מאד על בריל, טורמלין וענבר. בכל מקרה מומלצת להם מאד לכל דבר אבן טופז: היא תאזן אותם, תעזור להם למצוא חן בעיני הסובבים, עוזרת בתקשורת, מחזקת מערכות יחסים עם אנשים קרובים ומשפרת את מצב הרוח.
ילידי השליש השני של מזל תאומים הם אנשים כל כך אנרגטיים, שאפילו עלולים להיראות תוקפניים לצופה מן הצד. אבל הם לא! פשוט יש להם הרבה מאד מרץ, שהם לא מבזבזים לריק אלא על דברים מוגדרים בלבד; הם עומדים במילה שלהם; אוהבי סדר; בעלי תגובה מהירה, כושר ארגוני, כשרון קולינרי וכושר רטורי. הם זריזים, גמישים, טובי לב, כנים, אוהבי צדק, נהנים מדברים רבים ומאנשים שונים. הם צריכים לשים לב שבדיחותיהם תשארנה בגבול הטעם הטוב. הם גם צריכים מאד לשמור על מערכת העצבים שלהם, מכיוון שבמצב תשישות עצבים יש להם נטייה לפחד רדיפה, לחשדנות ופעלתנות יתר.
בריל יחזק את הצדדים החיוביים בדמותם של בני השליש. הוא גם יעזור להם להיפגש עם אנשים חיוביים וירחיק מהם אנשים שליליים. טוב להם גם טופז וכח האבנים המפוספסות, במיוחד אגטים למיניהם.
לילידי השליש האחרון של מזל תאומים יש קשר מיוחד מאד עם תחום הספרות: הם תולעי ספרים מטבעם, בעלי כשרונות בתחום הכתיבה (סופרים, משוררים, עיתונאים...); הם חדי עין, הגיוניים, בעלי כושר רטורי ומסוגלים בקלות להוביל אחריהם את ההמון; בעלי היקף ידיעות נרחב ועמוק; בעלי כישורים לשוניים; כושר ביטוי מעולה; נתפסים כבעלי סמכות; פופולאריים; תמיד מנצחים בוויכוחים; מסוגלים למכור קרח לאסקימואים. נשות השליש צנועות ואוהבות לעבוד. הגברים של השליש רודפי כבוד ועצבניים.
ענבר זו האבן הטובה ביותר לילידי השליש. היא תיטיב להם בכל דבר וגם תעזור להם לפתח אינטואיציה ולמצוא חברים. אבנים אחרות שמתאימות להם: אמרלד וספיר.
ילידי השליש הראשון של מזל סרטן הם אנשים טובי לב, רגישים, בעלי טעם טוב, נעימים לסביבה, הורים טובים, הנשים – עקרות בית טובות, הגברים – אנשי משפחה טובים. אנשים אלה מאופיינים בפאסיביות, נעלבים בקלות, קטנוניים, התנהגותם לעיתים קרובות בלתי מובנת. הם חייבים לשמור על תזונה נכונה ולעקוב אחר פעילות מערכת העיכול, לשמור על רגליים יבשות וחמות ולדאוג לבריאות שלפוחית השתן.
האבנים שהכי מתאימות להם: אמטיסט, אמרלד, טורמלין ירוק, מונסטון, וכן כל האבנים בצבע לבן וירוק. אמטיסט כהה בתור אבן טיפולית מחזק להם את המערכת החיסונית, מונע ומטפל במחלות זיהומיות ומעודד יצירת אנזימי עיכול.
ילידי השליש השני של מזל סרטן הם אנשים עם אופי מנוגד, שגורם להם למתח פנימי. כדי להתאזן ולמנוע מחלות נוירוטיות ונפשיות עליהם להשתמש ביצירתיות שלהם. יש להם יחס בריא לכסף ורגש חזק למשפחה. טוב להם מאד להיות הורים לילדים רבים (מה שיותר – יותר טוב!), זה מאזן אותם רגשית, נותן להם ביטוי עצמי ומאפשר לממש את הצורך שלהם לתמוך, לטפל, לחנך ולעזור.
מאד מומלצת להם טבעת כסף עם אמרלד על זרת יד שמאל. אופל יוסיף להם מרץ ויחזק את כשרונותיהם. אמטיסט יאזן אותם ויעזור להם להרגיש מאושרים.
ילידי השליש האחרון של מזל סרטן הם אנשים בעלי גאווה שנמנעים מלבקש עזרה, חסרי מנוחה, בעלי כושר הישרדות גבוה, יודעים להרוויח ויודעים לבזבז. יוצרים רושם של טיפוסים רכים –  בניגוד מחלט למציאות – ומותירים רושם טוב על הסביבה. מעשיים, אך יחד עם זה יודעים לחלום.
מונסטון יחזק את האינטואיציה ואת הזכרונות שלהם, וגם יגרום להם לאיזון. אבנים אחרות שמתאימות ללבני השליש – עין החתול וקריסטל.
ילידי השליש  הראשון של מזל אריה הם אנשים חסרי מנוחה, אנשים קיצוניים, עקשנים, עקביים, פיקחים, זקוקים מאד לתשומת לב וחיבה, מאד דואגים למשפחה ולילדים מכל הבחינות, לפעמים הם נסחפים ומסתכנים, אבל בדרך כלל הם מספיק שקולים כדי לא לעשות שטויות. יש להם כשרון מיוחד לרפא אנשים. חודש פברואר זו תקופה שלא מיטיבה איתם.
יהלום ימשוך אליהם מזל והצלחה בכל. טובים גם רובי, ספיר, עין הנמר וענבר. חלק מבני השליש הם אנשים מאד מאד מחושבים, שקולים והגיוניים – לאלה טוב במיוחד סרדליק.
ילידי השליש השני של מזל אריה הם בעלי כשרון רטורי, כשרון אמנותי וכשרון מתמטי. לעיתים קרובות הם בעלי אוספים נפלאים. גם השכל וגם הרגש שלהם מאד חזקים, ולעיתים קרובות נמצאים בקונפליקט.
טופז וענבר יפחיתו את הקונפליקט הנ"ל. גרנט יעזור להם להשיג כל מטרה וגם יטפל בבעיות זרימת הדם (או ימנע בעיות אלה אם עדיין לא התעוררו).
ילדי השליש האחרון של מזל אריה הם אנשים רב כשרוניים, המתעניינים והמסוגלים להצליח בתחומים רבים. הם אנשים מאד עדינים, בעלי רגש שגורם להם לפעמים לתנודות במצב הרוח, אבל באופן כללי הם נוטים לאופטימיות מטבעם. הם בו זמנית עדינים, סמכותיים ומאד פיקחים. הם יודעים להעריך יופי, מסוגלים להסתגל לכל מצב, יכולים לנצל הזדמנויות. אלה הם אנשים ברי מזל והם מליחים בחיים, אבל לא בקלות – הם צריכים לעמול בשביל זה. הם אסטרטגים וטקטיקנים מולדים, מה שגורם להם מאד להצליח במקצועות כגון עורך דין, מצביא וכד'. נקוודת התורפה שלהם היא התלות ביחסה של הסביבה כלפיהם. חוסר התייחסות או תשומת לב כלפיהם וכן בחוסר אחריות של הסובבים אותם גורמים לתגובה רגשית מאד חזקה מצידם, מתישים אותם נפשית וכתוצאה מכך גגם גורמים למחלות לב וכלי דם.
רובי יעזור להם ליישם תוכניות, לחזק את כח הרצון שלהם ולהשתקם במצבי תשישות רגשית ו/או פיזית.  אמרלד יאזן אותם רגשית-נפשית ויעזור להתמודד בכל מיני מצבים שמהווים עומס על נשמתם העדינה.  טופז ועין הנמר יעזרו לשמור על מצב רוחם יציב או לשפר אותו.
ילדי השליש הראשון של מזל בתולה הם אנשים בעלי חיים פנימיים מאד סוערים שנראים כלפי חוץ רגועים, יסודיים ושקולים. הם מאד זהירים, וכתוצאה מכך הרבה פעמים מפסידים הזדמנויות. הם מאד מודעים לעצמם וגם כל הזמן מבקרים את עצמם. כל האמור גורם להם לבעיות במערכת העצבים והם צריכים מאד להיזהר מבחינה זו. הם בעלי אינטואיציה גבוהה, חסכנים, פרקטיים, אידיאליסטיים, בעלי כשרון מולד לטיפול באנשים הן בגוף והן בנפש. יש להם נטייה לאורך חיים פאסיבי, שמאד לא בריא עבורם וטוב יעשו אם יתמידו בפעילות גופנית סדירה.
כל האבנים בצבעי זהב וכסף טובים להם, במיוחד אם יש עליהם כתמים (לדוגמא: אגט צהוב, יפה וכד'). גם ספיר וטופז טובים להם.
ילידי השליש השני של המזל הם גם כן אנשים בעלי הבדלים משמעותיים בין חיצוניותם לפנימיותם: הם נראים בטוחים בעצמם ואפילו חוצפנים בזמן שהם מאד ביישנים, עדינים, מתייאשים בקלות, מאד הומאניים; אצלם יש מאבק מתמיד בין לב לשכל, שבהרבה מקרים גורם להם לכאבי ראש.
עין הנמר יגביר את הריכוז שלהם, כישרון פדגוגי, יעזור להם להתרכז בעיקר ולא להתמקד בפרטים שוליים. הנטייה שלהם לקדם את רעיונותיהם ללא התחשבות במצב גם כן תתאזן על ידי אבן זו. גם אבן אמרלד וישפה אדומה טובות להם.
ילידי השליש האחרון של מזל בתולה הם אנשים טקטיים, מחונכים, מנומסים, נעימי הליכות, תמיד מביעים מוכנות לעזור ויחד עם זאת אלה אנשים שיודעים טוב מאד מה הם רוצים ולא יתנו לשום דבר ולאף אחד להסיטם מדרכם. אלה אנשים שמטבעם אנוכיים  גם חסרי רגישות ואמפאתיה, ויש לפתח אצלם תכונות אלה (עדיף מהגיל הרך). הם חסכוניים, פרגמטיים, בעלי כושר ארגוני, כשרוניים מאד, אופטימיים, בעלי "הומור אנגלי", מראם נשאר צעיר גם בגיל מבוגר.
אמרלד, טופז וספיר צהוב ירככו את ליבם. גם פנינה, מלכיט, כריזוליט וכריזופראז טובים להם.
ילידי השליש הראשון של מזל מאזניים אלה אנשים, ריאליסטיים, פרקטיים, בעלי דמיון מפותח, מאד יצירתיים, פעילים, לא פוחדים מסיכונים ויחד עם זה בעלי אופי נח.
טורמלין יפתח להם את הפן היצירתי ואת הדמיון; אבנים בצבע "סמוקי" (סמוקי קוורץ,  סמוקי טופז, ראוך טופז...)יעודדו את הפעילות השכלית שלהם; אלמוג ורוד יחזק את האינטואיציה. טובים להם גם שיש לבן וקווארץ.
ילידי השליש השני של מזל מאזניים אלה אנשים ברוכי כשרונות ובעלי טעם מעולה, כאשר כישרונותיהם מתפתחים עד אין קץ בסביבה תומכת. אנשים אלה הינם בעלי כושר ביטוי עצמי מעולה (גם בכתב וגם בעל פה). יש להם זיקה למוסיקה. החולשה שלהם – אי עמידות במצבי מתח. כל המחלות שלהם למעשה באות כתוצאה ממתח. בסביבה לא ידידותית הם מפתחים אבני כליה.
אבנים מתאימות: אקוומארין, טורמלין ירוק, טורמלין ורוד, סמוקי קווארץ, טופז, אופל לבן.
את ילידי השליש האחרון של מזל מאזניים לא כל כך קל להגדיר. בתקופה זו נולדים אנשים השונים מאד זה מזה. יש ביניהם גם אנשים מאד פעילים, אך גם מאד רגועים; יש אנוכיים, אך גם אלטרואיסטים, ויש גם כאלה שמקדישים את חייהם לטובת הכלל; יש ביניהם בעלי כשרונות צבאיים, אך יש גם חוקרים, ויש גם אמנים ואנשי חינוך מעולים! הדבר היחיד המשותף לכולם הוא נטייה לדכדוך.
להטבת מצב רוחם, העלאת טונוס ודרבון לעשייה אני ממליצה להם על אופל ויהלום. להגברת כבוד כלפי חוקים וכללים, הגברת טקטיות וכישורים דיפלומטיים וכן לאיזון כללי – אופל עם גוון ורוד או כתום. להתפתחות רוחנית – ספיר. לריכוז וחידוד מחשבתי – בריל ורוד. ליצירתיות – טורמלין כתום.
ילידי השליש הראשון של מזל עקרב הם אנשים שחייהם מלאים בחוויות (לא בהכרח חיוביות), יחסיהם עם המין השני יהיה מסובך ביותר עד שהם יפנימו את העובדה שאין להם בן/בת זוג אלא רק אחד/ת. יש להם בעיות עם מסגרות, עם הגאווה שלהם ועם עודף אנרגיות ותאוות.
אני ממליצה להם על אבנים מרגיעות: אמטיסט, השומר מפני חוסר שקילות דעת ומהתמכרויות; אקוומארין, העוזר בכל הבעיות שצמחו מתוך מריבות ומתוך תאוות – וישפה, שעוזרת לראות את הנולד. לעקרב החיובי (ואך ורק לעקרבהחיובי!!!) אמליץ על אופל.לשמירה מהתפרצויות זעם וכן לקבלת החלטות גורליות אמליץ על קרנליאן בגוון אדום. הוא יעזור גם בסכסוכים משפטיים. מי שרוצה להיות מקובל בקרב הסביבה וכן מי שרוצה להגיע להכרה בציבור הרחב ייטיב לעצמו אם ישתמש בגרנט.
ילידי השליש השני של מזל עקרב אלה אנשים מכסימליסטים, שהכל אצלם שחור-לבן, וצבעים או גוונים אחרים פשוט אינם קיימים. הם לא נראים בריאים במיוחד, אבל יחד עם זאת הם בעלי כח חיות עצום, מחליטים מהר וחד משמעית (הרבה פעמים זה גורם להם להסתכנות מיותרת ואף למיתה משונה). החלק השני של החיים שלהם הרבה יותר חיובי ושליו מהחלק הראשון. הם אנשים דרמטיים, יצירתיים, רוחניים, רגישים ורגשניים.
האבנים המומלצות: אופל שחור, אמטיסט, טופז וישפה.
ילידי השליש האחרון של מזל עקרב הם אנשים מאד אינטואיטיביים, בעלי אמביציות, נוטים לסיכונים, עקשניים, מוזיקאליים, אמנותיים, דבקים במטרה, רגשניים.
האבנים הכי מתאימות בשבילם ה אמרלד ואקוומארין. אלה שמרגישים את עצמם כל יכולים ולא חוששים להיפגע מזוטות בדרך למטרתם יכולים להיעזר גם בקרנליאן אדום ובאופל.